15 filmów, które warto obejrzeć na HBO GO
Nieraz już spotykałam się ze stwierdzeniem, że na HBO GO dobre są tylko seriale, a to Netflix ma więcej filmów do zaoferowania. Chciałam Wam jednak przedstawić 15 filmów, które warto obejrzeć na HBO GO.
W większości nie są to najpopularniejsze i najnowsze pozycje, ale takie które z jakiegoś powodu uważam, że warto obejrzeć.
1. Rocketman (2019)
Świetna biografia Eltona Johna. Nawet jeżeli nie słuchacie na co dzień jego piosenek, to i tak warto zobaczyć ten film. Oprócz tego, że to poruszająca opowieść o drodze do sukcesu, to również o poszukiwaniu sensu w życiu i o pragnieniu miłości. Do tego świetna muzyka. Szkoda, że film został nie osiągnął takiego sukcesu, jak rok wcześniej Bohemian Rhapsody.
Moja ocena 8/10
2. Ona [Her] (2013)
Film – wariacja na temat możliwej przyszłości. Samotny mężczyzna, pisarz, decyduje się na zakup oprogramowania, które będzie spełniać wszystkie jego zachcianki. Nowy program seksownym głosem Scarlett Johansson rozmawia z naszym bohaterem, odgaduje jego potrzeby i spełnia je. W niedługim czasie bohater filmu odkrywa, że zakochał się w tej idealnej partnerce, jaką jest ten program.
Opisz brzmi może dziwnie, ale film naprawdę mogę polecić. Ciekawie przedstawione zjawisko, które pewnie jest niedaleką przyszłością.
Moja ocena 7/10
3. Lęk pierwotny [Primal Fear] (1996)
Po tym filmie uwielbiam Edwarda Nortona oraz toleruję Richarda Gere’a 😉 Ciekawa historia młodego przestępcy (Norton) oraz jego adwokata (Gere). Aktorstwo na najwyższym poziomie i zakończenie, którego się nie zapomina.
Moja ocena 7/10
4. Jackie Brown (1997)
Tarantino w nieco innym wydaniu. Historia stewardesy przyłapanej przez FBI na przewożeniu narkotyków. By uciec przed karą, kobieta musi zgodzić się na współpracę z agencją. FBI nie wie jednak, że Jackie chce ich przechytrzyć.
Dobrze się ogląda, nie tak krwawy i dziwny, jak niektóre filmy Tarantino (zaznaczam przy tym, że większość jego filmów lubię, ale pewnie znajdą się osoby, które nie).
Moja ocena 7/10
5. Stań przy mnie [Stand By Me] (1986)
Klasyka kina przedstawiającego amerykańskie dzieciństwo. Chłopcy z sąsiedztwa trzymający się razem, mający swój domek na drzewie i swoje wielkie tajemnice. Pewnego dnia dowiadują się, że w pobliżu ich miasteczka doszło do potrącenia kogoś przez pociąg. Postanawiają wybrać się na miejsce zdarzenia i sprawdzić, co się stało.
Bardzo lubię ten film, niedawno go sobie odświeżyłam. Świetne nastoletnie role takich aktorów jak River Phoenix czy Kiefer Sutherland. Do tego świetna tytułowa piosenka w wykonaniu Bena E. Kinga.
Film jest oparty na opowiadaniu Stephena Kinga Ciało.
Moja ocena 8/10
6. Sprzedawcy [Clerks] (1994)
Dzień z życia sprzedawcy w lokalnym sklepiku. Głównym bohaterem jest Dante, który zostaje niespodziewanie wezwany do pracy w sobotę. Musi zająć się sklepem, choć miał zupełnie inne plany na ten dzień. Na szczęście obok w wypożyczalni wideo pracuje Randal i pomaga mu przetrwać dzień. Przez sklepik w ciągu dnia przewija się bardzo wielu bardzo różnych ludzi, nie brak również nietypowych zdarzeń.
Z pozoru film nie zachęca zbytnio, ale uwierzcie, nie będziecie się nudzić! Te dialogi! I to naprawdę komedia.
Moja ocena 7/10
7. Buntownik z wyboru [Good Will Hunting] (1997)
Musiałam umieścić ten film w zestawieniu, choć mam nadzieję, że wszyscy już go widzieli 😉
Historia Willa (Matt Damon), młodego mężczyzny, któremu nie chciało się wykorzystać swoich możliwości i dobrze uczyć, bo wygodniej było robić to, co jego koledzy. Gdy popada w konflikt z prawem, pomóc postanawia mu pewien profesor matematyki, wierzący w genialne zdolności WIlla oraz specyficzny psycholog (Robin WIlliams).
Tak mi się spodobał ten film, że nie odważyłam się go jeszcze obejrzeć drugi raz 😉
Moja ocena 9/10
8. Love Story (1970)
Klasyczny melodramat. Historia pozornie prosta, ale tak poruszająca. Więcej informacji w osobnym wpisie: Love Story [recenzja filmu]
Moja ocena 9/10
9. American Beauty (1999)
Film, który oglądałam najpierw jako nastolatka, a następnie jako trzydziestoparolatka. Przed laty bardziej skupiłam się na młodszym pokoleniu, a dopiero niedawno lepiej zrozumiałam to starsze.
W filmie bohaterem jest Lester (Kevin Spacey), który przeżywa kryzys wieku średniego. Jednym z jego objawów jest wyraźna fascynacja koleżanką swojej nastoletniej córki. Dobry dramat z elementami komediowymi.
Moja ocena 7/10
10. Kraina nadziei [Oma maa] (2018)
Fiński film o czasach powojennych. Jest tam zarówno miejsce na niełatwą historię miłosną, jak i przedstawienie trudów życia na północy. Więcej w osobnym wpisie: Kraina nadziei [recenzja filmu]
Moja ocena 7/10
11. Equilibrium (2002)
Oglądany po raz pierwszy niemal 20 lat po premierze, Equilibrium może razić ówczesnymi efektami specjalnymi i niedociągnięciami scenariusza, jednak nadal to ciekawy film. To wizja przyszłości, w której by powstrzymać konflikty, utrzymuje się ludzi w stanie bez odczuwania uczuć.
Moja ocena 6/10
12. Marzyciel [Finding Neverland] (2004)
Fragment z życia Jamesa Matthew Barriego – autora Piotrusia Pana. Mężczyzna (Johnny Depp) przypadkiem zaprzyjaźnia się wielodzietną rodziną. Matka (Kate Winslet) i jej czterej synowie odmieniają życie pisarza, stając się jednocześnie inspiracją do napisania słynnej książki. Piękny komediodramat biograficzny z cudowną muzyką A.P. Kaczmarka.
Moja ocena 9/10
13. Czekolada [Chocolat] (2000)
Ekranizacja powieści Joanne Harris. Samotna matka Vianne (Juliette Binoche) otwiera w latach 50. pijalnię czekolady w małym francuskim miasteczku. Jej czekolada jest tak dobra, że aż według lokalnego duchownego, prowadzi do grzechu. Do tego Vianne wdaje się w romans z rzecznym rybakiem (Johnny Depp). To wszystko powoduje, że życie Vianne i jej córki, nie jest łatwe.
Moja ocena 7/10
14. Czułe słówka [Terms od Endearment] (1983)
Dobry komediodramat o relacjach matki z córką. Śledzimy ich losy i relacje na przestrzni lat. Świetne role dwóch głównych aktorek Shirley MacLaine oraz Debry Winger.
Moja ocena 7/10
15. Frida (2002)
Biografia Fridy Kahlo (Salma Hayek), jednej z najsłynniejszych XX-wiecznych malarek.
Moja ocena 8/10
Podsumowanie
Jak widać zebranie 15 filmów, które warto obejrzeć na HBO GO nie było dla mnie zbyt trudne. Oczywiście większość to nie są nowości, ale stoję na stanowisku, że zdecydowanie warto oglądać starsze filmy. Bardzo często są o wiele lepsze niż te współczesne.
Mam nadzieję, że znaleźliście w tym zestawieniu jakiś film, którego jeszcze nie widzieliście, a chętnie obejrzycie 🙂
Nie zawsze to co najnowsze jest najciekawsze. Lubimy wracać do starszych produkcji.